Uczelnie i instytucje

Nowy cykl wykładów otwartych na KUL

Lublin, 16.06.2021. Budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na uczelni odbyła się uroczystość wręczenia ambasadorowi Peru medalu Jubileuszowego 100-lecia KUL w sali Senatu KUL w Lublinie.  PAP/Wojtek Jargiło
Lublin, 16.06.2021. Budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na uczelni odbyła się uroczystość wręczenia ambasadorowi Peru medalu Jubileuszowego 100-lecia KUL w sali Senatu KUL w Lublinie. PAP/Wojtek Jargiło

Spotkanie z nauczycielem akademickim, historykiem i politykiem Władysławem Teofilem Bartoszewskim zainauguruje nowy cykl wykładów otwartych "Dyskursy o świecie" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Początek w czwartek o godz. 16.30.

Władysław Teofil Bartoszewski wygłosi wykład "Przyzwoitość a polityka". Spotkanie z nauczycielem akademickim, historykiem i politykiem odbędzie się w związku z 15-leciem uhonorowania jego ojca Władysława Bartoszewskiego tytułem doktora honoris causa KUL – podała uczelnia w komunikacie.

Władysław Teofil Bartoszewski uzyskał tytuł magistra na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, był doktorantem na KUL, a doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Cambridge. Następnie był samodzielnym pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Oxfordzie, Lady Davis Fellow na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, wykładowcą Uniwersytetu Warwick. Z gościnnymi wykładami był m.in. w Cambridge, Yale czy Princeton University.

W 1985 r. był współzałożycielem Instytutu Studiów Polsko-Żydowskich w Oksfordzie, pełnił funkcję jego dyrektora, pozostał w zarządzie tej jednostki. W 2015 r. został kierownikiem Katedry Władysława Bartoszewskiego w Collegium Civitas w Warszawie. Jest autorem, współautorem i redaktorem licznych książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych.

KUL poinformował, że spotkanie zainauguruje nowy cykl wykładów otwartych "Dyskursy o świecie", podczas których swoimi refleksjami o aktualnych problemach Polski i świata będą dzielić się osoby zaangażowane w działalność instytucji państwowych, obywatelskich, kościelnych, także w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, dyplomacji czy mediów.

"+Dyskursy o świecie+ będą miały formułę wykładów otwartych, podczas których osoby zaufania publicznego będą spotykały się z mieszkańcami Lublina, ze społecznością akademicką, ze wszystkimi zainteresowanymi osobami i dyskutowały o najistotniejszych problemach współczesności" – zapowiedział moderator spotkania dr hab. Robert Szwed z Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.

Pierwszy wykład w ramach nowego cyklu zaplanowano w czwartek o godz. 16:30 w Centrum Transferu Wiedzy (aula CTW-113) na KUL.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera