Nauka dla Społeczeństwa

28.09.2023
PL EN
09.02.2023 aktualizacja 09.02.2023

Prezydent nadał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski socjologowi Jerzemu Kwaśniewskiemu

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski socjologowi Jerzemu Kwaśniewskiemu za jego osiągnięcia w działalności naukowo–badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria.

Jak przekazała w czwartek KPRP, prezydent nadał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Jerzemu Kwaśniewskiemu, polskiemu socjologowi, profesorowi nauk humanistycznych, profesorowi zwyczajnemu Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielowi i wieloletniemu dyrektorowi Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Podkreślono, że Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski został nadany Jerzemu Kwaśniewskiemu "za wybitne zasługi dla rozwoju nauk społecznych, za osiągnięcia w działalności naukowo–badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej".

W imieniu prezydenta odznaczenie przekazała na ręce najbliższej rodziny doradca prezydenta Paulina Malinowska–Kowalczyk podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w Kościele pw. św. Anny w Warszawie. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023