Nauka dla Społeczeństwa

30.11.2023
PL EN
05.10.2022 aktualizacja 05.10.2022

Minister Czarnek spotkał się z jednym z najmłodszych profesorów w Polsce, Mateuszem Hołdą

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się we wtorek z jednym z najmłodszych profesorów w Polsce Mateuszem Krystianem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozmawiali o wyzwaniach, z którymi mierzą się młodzi naukowcy.

"Minister Przemysław Czarnek wziął udział w spotkaniu z jednym z najmłodszych prof. w Polsce Mateuszem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Uniwersytetu Jagiellońskiego" - poinformowało we wtorek na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jak zaznaczono, "temat rozmowy to wyzwania, z którymi mierzą się młodzi naukowcy". "Szef MEiN wskazał, że Akademia Kopernikańska ma pomóc badaczom w ich rozwoju" - przekazało MEiN.

Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego został pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Zajmuje się morfologią układu sercowo-naczyniowego – od poziomu organu do poziomu molekularnego – oraz technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023