Nauka dla Społeczeństwa

08.12.2022
PL EN
30.07.2022 aktualizacja 30.07.2022

MEiN: blisko 6 mln zł dla laureatów programu Nauka dla społeczeństwa

Warszawa, 23.02.2022. Siedziba MEiN.  Fot. PAP/Rafał Guz Warszawa, 23.02.2022. Siedziba MEiN. Fot. PAP/Rafał Guz

Uniwersytet Wrocławski, Fundacja Polski Instytut Evidence Based Medicine, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki to tylko niektórzy laureaci programu Nauka dla społeczeństwa - przekazało w piątek MEiN. Na ten cel przeznaczono blisko 6 mln zł.

To była 11 odsłona programu Nauka dla społeczeństwa. W jego ramach finansowanie otrzyma sześć projektów zgłoszonych przez pięć podmiotów. Łączna suma środków przeznaczonych na ich realizację wyniesie 5,9 mln zł.

Uczestnicy programu, którzy spełnili określone wymagania, mogli liczyć na dofinasowanie w wysokości od 100 tys. do 2 mln zł.

Środki otrzymają: Fundacja Polski Instytut Evidence Based Medicine, Uniwersytet Wrocławski, Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o., Fundacja Prawo i Partnerstwo (na dwa projekty) oraz Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

Program obejmuje wsparcie finansowe projektów w trzech filarach: doskonałość naukowa (na m.in. wsparcie projektów, których celem jest podnoszenie jakości badań naukowych), nauka dla innowacyjności (na m.in. wsparcie projektów zwiększających efektywność współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym) i humanistyka – społeczeństwo – tożsamość (na projekty popularyzujące innowacyjne i interdyscyplinarne badania w obszarze humanistyki, promujących postawy patriotyczne, tradycje narodowe i regionalne, a także badających źródła kultury polskiej w kraju i za granicą).

Program Nauka dla społeczeństwa ogłoszono w 2021 r. Jego celem jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów ukierunkowanych na budowanie współpracy między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej.(PAP)

Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022