Nauka dla Społeczeństwa

23.09.2023
PL EN
25.05.2022 aktualizacja 25.05.2022

Wrocław/ W Łukasiewicz – PORT powstał Branżowy Punkt Kontaktowy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Branżowy Punkt Kontaktowy (BPK), jeden z sześciu takich ośrodków w Polsce, powstał w Łukasiewicz – PORT Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii we Wrocławiu. Punkt ma wspierać naukowców i przedsiębiorców z branży technologii medycznych i zdrowia w pozyskiwaniu środków z programu Horyzont Europa.

Branżowy Punkt Kontaktowy w Łukasiewicz – PORT będzie zajmował się organizacją szkoleń, warsztatów i konsultacji pomagających w przygotowaniu projektów i wniosków, a także pomoc w budowaniu sieci kontaktów, partnerstw i współpracy krajowej oraz międzynarodowej – podał we wtorek w komunikacie Łukasiewicz – PORT.

Dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii we Wrocławiu, podkreślił, że Polska wciąż w niewystarczającym stopniu wykorzystuje środki Komisji Europejskiej. „Tymczasem mamy doskonałych naukowców i nowatorskich przedsiębiorców, którzy z powodzeniem mogą się o nie ubiegać. Naszym celem jest stworzenie warunków, które ułatwią im zdobywanie funduszy na badania i wdrażanie nowych technologii. Wierzymy, że będziemy mogli pomóc innym w pozyskiwaniu grantów z programu Horyzont Europa, ponieważ sami skutecznie je pozyskujemy” – powiedział dyrektor.

Branżowe Punkty Kontaktowe powstały z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki. Ich celem jest integrowanie środowisk skupionych wokół innowacji w zakresie zdrowia, technologii cyfrowych, gospodarki wodorowej, mobilności ekologicznej, metrologii i zrównoważonych rozwiązań opartych na biotechnologii. Oprócz Wrocławia, punkty powstały w pięciu Instytutach Sieci Badawczej Łukasiewicz w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023