Nauka dla Społeczeństwa

04.10.2023
PL EN
31.03.2022 aktualizacja 31.03.2022

Politechnika Opolska otrzymała z resortu nauki czek na blisko 6 mln zł

31.03.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L), wojewoda opolski Sławomir Kłosowski (3P), rektor politechniki Opolskiej Marcin Lorenc (2P) oraz posłowie: Janusz Kowalski (P), Violetta Porowska (3L) i Krystyna Czochara (2L) podczas konferencji prasowej po wizycie na Politechnice Opolskiej w Opolu. PAP/Krzysztof Świderski 31.03.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L), wojewoda opolski Sławomir Kłosowski (3P), rektor politechniki Opolskiej Marcin Lorenc (2P) oraz posłowie: Janusz Kowalski (P), Violetta Porowska (3L) i Krystyna Czochara (2L) podczas konferencji prasowej po wizycie na Politechnice Opolskiej w Opolu. PAP/Krzysztof Świderski

W czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał rektorowi Politechniki Opolskiej Marcinowi Lorencowi czek na blisko 6 mln zł. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na sfinansowanie doktoratów wdrożeniowych.

Przebywający w czwartek w woj. opolskim minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się z rektorem Politechniki Opolskiej Marcinem Lorencem. Podczas konferencji prasowej minister przekazał na ręce rektora symboliczny czek na blisko 6 mln zł.

"Zasadnicza część tych środków zostanie przekazana na doktoraty wdrożeniowe, które świetnie funkcjonują tutaj na uczelni. To bardzo dobre połączenie nauki, przemysłu i jednocześnie rozwoju naukowego, czego gratuluję Politechnice Opolskiej" – powiedział Czarnek.

Część pieniędzy zostanie przekazana na termomodernizację i zastosowanie OZE w akademiku Pryzma, którego wnętrze niedawno przeszło gruntowny remont.

"Wiem, że uczelnię czekają jeszcze większe inwestycje, jak gruntowna przebudowa budynku +Lipsk+, gdzie mieści się Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki. Mam nadzieję, że w tym roku uda się rozpocząć tę inwestycję. Nowy kierunek studiów, na który za chwilę wyrażę zgodę, sport i bezpieczeństwo, wpisują się doskonale w obecną sytuację. Gratuluję panu rektorowi tego kierunku, który od 1 października będzie mógł być uruchomiony" – powiedział minister.

Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc poinformował, że dzięki ministerialnemu wsparciu zrealizowane będzie 12 doktoratów wdrożeniowych.

"O środki z ministerstwa rywalizowaliśmy z największymi jednostkami naukowymi w Polsce, co także pokazuje, że wnioski, jakie złożyliśmy, były innowacyjne, ciekawe i dobrze przygotowane" – powiedział rektor Lorenc. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023