Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
26.03.2022 aktualizacja 26.03.2022

W Skierniewicach powstaje Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach (woj. łódzkie) będzie realizować kolejną dużą inwestycję za prawie 49 mln zł - Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych - przekazał w piątek marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dyrektor IO - PIB prof. Dorota Konopacka podpisała umowę na wsparcie budowy kompleksu laboratoriów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach może realizować kolejną dużą inwestycję. Będzie to Centrum Innowacyjnych i Zrównoważonych Technologii Ogrodniczych. Jego wartość została oszacowana na 48,9 mln zł, a dofinansowanie z pieniędzy unijnych wyniesie 33 mln zł - poinformowały służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

"W Łódzkiem prężnie rozwija się doskonały ośrodek naukowo-badawczy - zaznaczył marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. "To finansowe wsparcie to kolejny krok, by Łódzkie stało się +Ogrodem Polski+" - podkreślił.

W ub.roku Instytut Ogrodnictwa - jak podano w komunikacie prasowym - zrealizował dwie inne duże inwestycje finansowane w dużej części z regionalnych funduszy unijnych. Były to Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych i Regionalne Centrum Bioróżnorodności Ogrodniczej. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ skr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024