Uczelnie i instytucje

MZ: studenci studiów lekarskich kształcący się w Ukrainie mogą kontynuować naukę w Polsce

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Studenci studiów lekarskich kształcący się w Ukrainie mogą kontynuować naukę w Polsce – napisało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zostaje uruchomiona infolinia informująca o możliwości kontynowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod jednym z następujących numerów telefonów (możliwość rozmowy w języku polskim lub angielskim): +48-532-547-968, +48-883-840-964, +48-883-840-967 i +48-539-147-692

Przed rozmową należy przygotować następujące informacje: imię i nazwisko, dane teleadresowe umożliwiające kontakt, nazwę uczelni, na której odbywało się dotychczas kształcenie na Ukrainie, tryb studiów, stopień zaawansowania nauki (w liczbie ukończonych semestrów) i dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia, znajomość języka polskiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym podjęcie studiów w Polsce, obywatelstwo i pochodzenie, preferowana uczelnia w Polsce.

MZ podało także listę uczelni w Polsce prowadzących kierunek lekarski: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Rzeszowskiego, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) oraz kierunek lekarsko-dentystyczny (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie. 

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Herbut

kh/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera