Uczelnie i instytucje

Lublin/ Uniwersytet Medyczny liderem kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym

Adobe stock
Adobe stock

Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zajęli pierwsze miejsce podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Tym samym uczelnia została liderem wśród uniwersytetów w Polsce, kształcących na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (LDEK) w sesji wiosennej 2022 r. Do egzaminu przystąpiły w całym kraju 1293 osoby.

"Liderem wśród wszystkich uniwersytetów w Polsce, kształcących studentów na kierunku lekarsko-dentystycznym, został Uniwersytet Medyczny w Lublinie" – poinformował we wtorek rzecznik prasowy uczelni Wojciech Brakowiecki.

"Nasi studenci uzyskali 164,37 pkt., tym samym osiągając pierwsze miejsce i najwyższą średnią wśród zdających po raz pierwszy. Kończący studia w ostatnich dwóch latach zajęli trzecie miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce" – powiedział rzecznik.

Dodał, że powodem do dumy jest też najwyższy wynik (184 pkt.) w sesji, osiągnięty przez absolwenta Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Maksymalnie można było zdobyć 200 punktów.

"Pierwsze miejsce to ogromny sukces Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Jako dziekan bardzo się cieszę z tego historycznego wyniku. To nasz wspólny sukces, ale też nasza wspólna ciężka praca. Gratuluję nauczycielom, studentom i absolwentom" – podsumowała dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Renata Chałas.

LDEK to egzamin ogólnopolski organizowany przez Centrum Egzaminów Medycznych. Jego wyniki stanowią kryterium kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera