Uniwersytet Gdański dzieli się wiedzą udostępniając lekcje on-line m.in. dla nauczycieli

źródło: Fotolia
źródło: Fotolia

Uniwersytet Gdański na swoim oficjalnym kanale You Tube rozpoczął emisję „Lekcji UG”, w ramach których pracownicy naukowi dzielą się swoją wiedzą. Materiały dydaktyczne udostępniane są m.in. dla nauczycieli, aby ułatwić im pracę podczas edukacji zdalnej.

„W obliczu pandemii szkoły często stają przed wyzwaniem organizacji zajęć zdalnych. Przygotowaliśmy gotowe materiały, które nauczyciele będą mogli wykorzystywać podczas pracy online ze swoimi uczniami nie tylko w przypadku ewentualnego lockdownu, ale także jako uatrakcyjnienie zajęć szkolnych lub materiał dla uczniów do przerobienia w domu” – mówi Monika Zdroik, kierownik zespołu promocji Uniwersytetu Gdańskiego, cytowana na stronach internetowych uczelni.

Pierwszych sześć „Lekcji UG” nagrano we współpracy z z firmą SAUR Neptun Gdańsk, która jest partnerem projektu. Pojawią się one do końca roku na oficjalnym kanale You Tube UG: Uniwersytet Gdański - You Tube

Wśród udostępnionych już lekcji dr Wojciech Glac, prof. UG mówi o tym, "Co ciągnie mózg do lasu?". Dr Agnieszka Kiejziewicz opowiada jak czytać film, czyli o analizie ruchomych obrazów. Dr Magdalena Kasprzak porusza temat kryminalistyki jako nauki do walki ze złem. Z kolei dr Beata Williamson w lekcji w jęz. angielskim porusza temat "American Literature Various Approaches to Nature".

Jak poinformowano w komunikacie UG, planowane jest cykliczne nagrywanie materiałów przygotowanych przez pracowników naukowych pod wspólnym hasłem „UG dzieli się wiedzą”.

Projekt jest realizowany przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG we współpracy z Zespołem Promocji Centrum Komunikacji i Promocji UG.

PAP - Nauka w Polsce

amk/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe ODIM

    Niewielki zespół zainspirował całą społeczność inżynierów materiałowych

  •  Kraków, 21.06.2024. Prezes Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN Alicja Harackiewicz podczas gali otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. PAP/Art Service

    Prezeska SPIN: centra nauki to żaden naukowy plac zabaw

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera