Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.05.2022
PL EN
30.11.2021 aktualizacja 30.11.2021

Kielce/ Uniwersytet Jana Kochanowskiego wprowadza nauczanie hybrydowe

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Od środy 1 grudnia Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wprowadza nauczanie hybrydowe. Zarządzenie w tej sprawie wydał rektor uczelni prof. Stanisław Głuszek.

Jak powiedział PAP rzecznik UJK Piotr Burda, zgodnie z rozporządzeniem rektora, zdalnie prowadzone będą wykłady w grupach liczących powyżej 30 osób. Chyba, że rektor na wniosek dziekana wydziału, postanowi inaczej. "Pozostałe zajęcia, w mniejszych grupach, wciąż będą się odbywać stacjonarnie" – powiedział Burda.

Rzecznik zaznaczył, że w ostatnim czasie potwierdzono pojedyncze przypadki zachorowań wśród studentów. "Wybrane grupy m.in. na wydziale humanistycznym były kierowane na dziesięciodniową kwarantannę i zajęcia dla nich były prowadzone w sposób zdalny. Decyzja rektora obowiązuje bezterminowo, kolejne zmiany będą zależały od sytuacji epidemicznej" – dodał Burda.

Zmian w nauczaniu nie wprowadza na razie Politechnika Świętokrzyska. "Rektor ma możliwość, aby w sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, polecić prowadzenie nauczanie zdalne. Na razie takie decyzje nie zapadły. W tej chwili obowiązują u nas zajęcia stacjonarne" – powiedział PAP Kamil Dziewit, rzecznik Politechniki Świętokrzyskiej.

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 182 nowe zachorowania na COVID-19 Wykonano 1158 testów. Na kwarantannie przebywa 12 866 osób. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022