Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Na Uniwersytecie i Politechnice od początku semestru wykłady zdalne, zajęcia praktyczne - stacjonarne

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Od początku semestru wykłady na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice Wrocławskiej prowadzone są zdalnie, a zajęcia praktyczne na razie pozostają w trybie stacjonarnym. Całkowicie zdalne nauczanie wprowadził Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego dr Katarzyna Uczkiewicz w czwartek w rozmowie z PAP przypomniała, że od początku semestru wykłady na tej uczelni prowadzone są zdalnie. „Zajęcia praktyczne, ćwiczenia laboratoria prowadzone są stacjonarnie. Na razie co od zasady przy tym pozostajemy. Wiąże się to z tym, że na Uniwersytecie Wrocławskim jest stosunkowo niedużo zakażeń, a ponad 80 proc. wykładowców jest zaszczepionych” - powiedziała Uczkiewicz.

Dodała, że dziekani wydziałów będą mieli dużą dowolność w zmianie trybu zajęć. „Oni sami będą oceniać, czy przenieść zajęcia do internetu, albo z drugiej strony studenci proszą, aby niektóre wykłady odbywały się stacjonarnie - i wtedy to jest pozostawione do decyzji dziekanów” - podkreśliła rzeczniczka.

Wykłady zdalnie prowadzone są od początku semestru również na Politechnice Wrocławskiej, a ćwiczenia, seminaria, zajęcia laboratoryjne i projektowe stacjonarnie. Ma to się zmienić po 22 listopada. Wówczas, do 22 grudnia, również ćwiczenia, seminaria oraz w uzasadnionych przypadkach zajęcia laboratoryjne i projektowe będą mogły odbywać się w trybie zdalny.

„Lektoraty, zajęcia sportowe i kształcenie w zakresie kursów humanistycznych, menadżerskich, społecznych będą bezwarunkowo od 22 listopada prowadzone zdalnie” - powiedział PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Uczelnia pozostawia stacjonarne prowadzenie kursów wyrównawczych na studentów pierwszego roku.

Na całkowite nauczanie zdalne z powodu rozwijającej się pandemii SARS-CoV-2 przeszedł Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Taka forma zajęć będzie tam obowiązywać do 5 grudnia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera