Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
24.09.2021 aktualizacja 24.09.2021

Kujawsko-pomorskie/ Stypendia Fundacji Anwil dla studentów, przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Fundacja Anwil, spółki z Grupy Orlen, wesprze finansowo studentów, przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego, pochodzących z Włocławka i okolic. Piątka najzdolniejszych otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 700 zł brutto. Zgłoszenia można składać do 31 października.

Informując o projekcie, spółka wyjaśniła, że o przyznanie stypendium w ramach programu "Młodzi z Anwilem" mogą ubiegać się studenci ostatniego roku studiów I stopnia, studiów II stopnia oraz studenci czwartego i piątego roku studiów jednolitych na kierunkach: chemia, technologia chemiczna, analityka chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, a także mechanika i budowa maszyn, automatyka, elektryka, elektroautomatyka, systemy sterowania oraz inżynieria produkcji.

"Fundacja Anwil wesprze finansowo studentów – przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego – pochodzących z Włocławka i okolic. Na piątkę najzdolniejszych czeka dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 700 złotych brutto" - ogłosiła spółka. W informacji zaznaczono, że stypendystą fundacji korporacyjnej Anwilu mogą zostać mieszkańcy Włocławka, włączając gminę wiejską Włocławek, a także okolicznych gmin, jak Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie, którzy nie ukończyli 26. roku życia i studiują w trybie stacjonarnym na dowolnej polskiej uczelni publicznej.

"Przyszli stypendyści, poza wysoko punktowanymi na etapie oceny wniosków, dokonaniami naukowymi, powinni wykazać się średnią ocen co najmniej 4,0 uzyskaną w ostatnich dwóch semestrach studiów. Szansę otrzymania stypendium zwiększa także aktywność społeczna oraz udokumentowany udział w praktykach studenckich, stażach, kołach naukowych i wymianach międzynarodowych" - podkreślił Anwil.

Spółka przypomniała, iż jest to już czwarta edycja studenckiego konkursu stypendialnego Fundacji Anwil, a od 2018 r. z tej formy wsparcia skorzystało 16 stypendystów na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. Regulamin oraz wzór wniosku stypendialnego obecnej edycji znajdują się na stronie internetowej: www.fundacjaanwil.pl. "Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2021 r." - podano w komunikacie.

Jak zauważył Anwil, od 2015 r. stypendia przyznawane są tam również ósmoklasistom i uczniom szkół ponadpodstawowych - dotychczas takie wsparcie o łącznej wartości ponad 630 tys. zł otrzymało 237 uczniów, a kolejnych 40 otrzyma w ramach tegorocznej edycji już w październiku.

"Na niwie edukacji, oprócz programów stypendialnych, Fundacja Anwil wspiera rozwój nowatorskich form nauki przedmiotów ścisłych, organizując co roku program grantowy „Uczę się z Anwilem”, za który w tym roku otrzymała specjalne wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego" - zaznaczyła spółka.

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. udziałów. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce. (PAP)

mb/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022