Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2022
PL EN
23.04.2021 aktualizacja 23.04.2021

Dwóch laureatów Nagrody Kuratowskiego dla młodych matematyków

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Dr Wojciech Górny z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz mgr Marcin Sroka z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego, najważniejszej nagrody dla młodych matematyków w Polsce.

Nagroda została ustanowiona w 1981 r. przez Zofię Kuratowską, Instytut Matematyczny PAN i Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Laureatami nagrody w 2021 r. zostali: dr Wojciech Górny z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wiedeńskiego za prace z równań różniczkowych cząstkowych dotyczące zagadnień najmniejszego gradientu oraz mgr Marcin Sroka z Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace z analizy geometrycznej dotyczące istnienia i regularności rozwiązań kwaternionowego równania Monge’a-Ampére’a - informują organizatorzy plebiscytu.

Zgodnie z regulaminem, przyznana ona może być osobom, które nie ukończyły trzydziestu lat do końca roku poprzedzającego przyznanie nagrody i które nie są laureatami nagród PTM (z wyłączeniem nagród dla młodych matematyków), ani też nagrody naukowej Wydziału III PAN. Wśród dotychczasowych laureatów znajduje się wielu wybitnych matematyków polskich.

Więcej informacji: https://www.impan.pl/pl/wydarzenia/nagrody/nagroda-kazimierza-kuratowskiego

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022