Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2022
PL EN
21.04.2021 aktualizacja 21.04.2021

Dzień otwarty w WAT

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

Nie tylko wojskowe, ale i cywilne studia politechniczne oraz ekonomiczne przedstawią 22 kwietnia uczniom klas maturalnych organizatorzy Dnia Otwartego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wirtualne prezentacje i rozmowy na aktywnych czatach ze studentkami i studentami oraz nauczycielami akademickimi odbędą się w godz. 12.00-15.00 na kanale YouTube UczelniaWAT.

Perspektywy zatrudnienia dla absolwentów omówi w spotkaniach online z kandydatami na studia płk dr inż. Mariusz Chmielewski, adiunkt naukowo-dydaktyczny Wydziału Cybernetyki WAT i zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Jak informuje rzecznik uczelni Ewa Jankiewicz, zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń (przeprowadzonym przez Sedlak & Sedlak) mediana zarobków absolwentów WAT wynosi 7 004 zł brutto. To daje uczelni drugą pozycję w rankingu zarobków absolwentów (ex aequo z Politechniką Wrocławską; najwyższą medianę zarobków w 2020 r. miały osoby, które ukończyły studia na Politechnice Warszawskiej).

Naukowcy przedstawią ofertę kształcenia i bazę naukowo-dydaktyczną ośmiu wydziałów akademickich WAT: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania; Cybernetyki; Elektroniki; Inżynierii Lądowej i Geodezji; Inżynierii Mechanicznej; Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa; Nowych Technologii i Chemii oraz Instytutu Optoelektroniki. Przedstawiciele samorządów studenckich wydziałów opowiedzą o tym, jak studenci rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Jedną z form łączenia pasji z nauką są zajęcia na symulatorach lotniczych - więcej w serwisie Nauka w Polsce - tutaj: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C86819%2Csymulatory-lotnicze-na-uczelniach-technicznych.html

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Uczelnia WAT. Omówione zostaną zasady rekrutacji na jednolite magisterskie studia wojskowe oraz studia cywilne I i II stopnia. Będzie też można obejrzeć film dotyczący wymogów w zakresie tegorocznych testów sprawnościowych. Rejestracja internetowa na studia wojskowe trwa do 31 maja 2021 r., natomiast na studia cywilne do 16 lipca 2021 r. Wśród dostępnych w przyszłym roku akademickim kierunków kandydaci mają do wyboru m.in. elektronikę i telekomunikację, kryptologię i cyberbezpieczeństwo, mechatronikę, informatykę, lotnictwo i kosmonautykę, budownictwo, mechanikę i budowę maszyn, geodezję i kartografię, logistykę i chemię.

Bezpośredni dostęp do Dnia Otwartego na www.youtube.com/UczelniaWAT​

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022