Nauka dla Społeczeństwa

30.09.2022
PL EN
01.04.2021 aktualizacja 01.04.2021

Trwa rejestracja na obóz naukowy Politechniki Warszawskiej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Popularnonaukowe wykłady i warsztaty prowadzone przez nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego, a także pokazy studentów-pasjonatów nauk ścisłych czekają na uczestników obozów w Pięknej Górze k.Giżycka.

Obozy naukowe odbędą się w pięciu terminach między 9 lipca a 8 sierpnia 2021 r. Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w dwóch, trzech lub czterech turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce np. anatomia i fizjologia oraz medycyna od podstaw, matura rozszerzona z fizyki oraz astrofizyka lub elektronika oraz drony. W założeniu organizatorów pozwoli im to lepiej zgłębić wybraną dziedzinę.

Będzie to już dwunasta edycja obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi, medycznymi i technicznymi. Uczniowie mogą planować studia na Politechnice Warszawskiej (choć nie muszą). Wystarczy zamiar studiowania na innej uczelni kształcącej na kierunkach ścisłych, medycznych i technicznych.

W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów naukowych. Zakres tematyczny to m.in.: biologia molekularna, analiza matematyczna w praktyce, techniki szybkiego prototypowania, medycyna od podstaw II, fizjologia żywienia, dietetyka kliniczna i stosowana. Zaplanowano ponadto zajęcia przygotowujące do olimpiady z chemii oraz matury rozszerzonej z fizyki. Powtórzą się warsztaty, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem m.in. anatomia i fizjologia, medycyna od podstaw, astrofizyka oraz praktyczny Game Dev. Program warsztatów łączy elementy teoretyczne i praktyczne.

Na uczestników obozu czekają też klasyczne zajęcia wakacyjne - np. sportowe, takie jak piłka nożna, siatkowa i pływanie kajakami, kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR, granie w planszówki czy różnego typu zajęcia integracyjne

np. ognisko i dyskoteka na plaży.

Organizatorem Obozu jest Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Life's Adventure Sp. z o.o. , a oficjalnym partnerem Fundacja Inceptio, Politechnika Warszawska oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.oboznaukowy.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022