Nauka dla Społeczeństwa

01.10.2022
PL EN
08.02.2021 aktualizacja 08.02.2021

Warszawa/ Centrum Nauki Kopernik zachęca do odwiedzin

Źródło: PAP Źródło: PAP

Po ponownym otwarciu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zachęca do odwiedzin. Pasjonaci nauki mogą zapoznać się z nowymi eksponatami m.in. Iluminacją, Lawiną i Kolorowymi cieniami. "Stęskniliśmy się, mamy nadzieję, że Wy za nami także" - napisali pracownicy Centrum.

"Pomimo, że byliśmy zamknięci, to nie marnowaliśmy czasu" - podali pracownicy Centrum Nauki Kopernik, które dostępne jest dla zwiedzających od 6 lutego.

"Oprócz naszej działalności w internecie, postanowiliśmy oddać w Wasze ręce nowe eksponaty: Iluminacja, Lawina, Szron, Rockspinner, Szkielet junior, Kolorowe cienie i Pętla. Siedem eksponatów niczym +Siedmiu wspaniałych+ czeka na Was, aby się z nimi zmierzyć" - zachęcają.

"Stęskniliśmy się, mamy nadzieję, że Wy za nami także. Nie zwlekajcie i zarezerwujcie wizytę na Wystawach w Centrum Nauki Kopernik już teraz!" - dodali.

Centrum Nauki Kopernik to największa instytucja popularyzująca naukę w Polsce. Centrum w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 10-lecia, w ostatnich miesiącach pozostawało zamknięte w związku z epidemią koronawirusa.

Od 1 lutego mogą być otwarte dla publiczności muzea, galerie sztuki i inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Placówki te mogą funkcjonować jedynie w ścisłym rygorze sanitarnym, uwzględniającym jedną osobę na 15 m kw. (PAP)

nno/ ozk/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022