Uczelnie i instytucje

Młodzieżowa Politechnika Opolska czeka na zgłoszenia nastolatków

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do końca tygodnia Młodzieżowa Politechnika Opolska czeka na chętnych do udziału w zajęciach nastolatków w wieku 14-18 lat. Jak powiedziała Anna Kułynycz z Politechniki Opolskiej, projekt jest rozwinięciem działającej od kilkunastu lat Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

Do tej pory naukowcy Politechniki Opolskiej zorganizowali już 12 edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej, w której uczestniczyło prawie siedem tysięcy słuchaczy w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Dr Justyna Charaśna-Blachucik, pełnomocnik rektora ds. Dziecięcej Politechniki Opolskiej powiedziała, że chętni do udziału w młodzieżowym projekcie mogą zgłaszać się do najbliższego piątku.

Młodzieżowa Politechnika Opolska to odpowiedź na sugestie rodziców jak i uczestników Dziecięcej Politechniki Opolskiej, którzy byli zainteresowani kolejnymi zajęciami naukowymi na uczelni. Tak powstał pomysł na nową formę zajęć, czyli młodzieżową wersję dziecięcej politechniki. To propozycja dla słuchaczy w wieku 14-18 lat.

"Nasi starsi słuchacze będą mieli możliwość poznania metod badawczych, które można wykorzystać w życiu. Młodzieżowa Politechnika Opolska to także okazja do przełamania bariery przed nauką przedmiotów ścisłych. Może się okazać, że kierunki techniczne nie są aż tak trudne, jak wydawało się w szkole średniej. Nasi słuchacze będą pogłębiać nie tylko wiedzę techniczną, ale także ekonomiczną i humanistyczną. Przecież humanistyka też jest obecna na uczelni technicznej, przedmioty takie jak komunikacja, psychologia, pedagogika, socjologia, filozofia, ekonomia, zarządzanie pozwalają zrozumieć naukę a także zachowania ludzi" – wylicza dr Justyna Charaśna-Blachucik.

Ze względu na pandemię COVID-19, wykłady w ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej będą odbywać się on-line. Premierowe wykłady będą publikowane w Internecie raz w miesiącu, w soboty, począwszy od grudnia. Każdorazowo na podany w zgłoszeniu adres e-mail będzie przesyłany link do filmu. Wszystkie szczegóły projektu są dostępne na stronie www.mpo.po.edu.pl. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 26.07.2024. Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (P) i prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki (L) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 26 bm. Spotkanie dotyczyło złożonego zawiadomienia do prokuratury i przyszłości Centrum Sieć Badawcza Łukasiewicz. PAP/Tomasz Gzell

    Szef sieci Łukasiewicz: skierowano zawiadomienie do prokuratury ws. b. prezesa Centrum Łukasiewicz

  • 08.06.2015 PAP/Paweł Supernak

    Wiceprezes PAN członkiem rady Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera