Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
24.11.2020 aktualizacja 24.11.2020

Młodzieżowa Politechnika Opolska czeka na zgłoszenia nastolatków

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do końca tygodnia Młodzieżowa Politechnika Opolska czeka na chętnych do udziału w zajęciach nastolatków w wieku 14-18 lat. Jak powiedziała Anna Kułynycz z Politechniki Opolskiej, projekt jest rozwinięciem działającej od kilkunastu lat Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

Do tej pory naukowcy Politechniki Opolskiej zorganizowali już 12 edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej, w której uczestniczyło prawie siedem tysięcy słuchaczy w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Dr Justyna Charaśna-Blachucik, pełnomocnik rektora ds. Dziecięcej Politechniki Opolskiej powiedziała, że chętni do udziału w młodzieżowym projekcie mogą zgłaszać się do najbliższego piątku.

Młodzieżowa Politechnika Opolska to odpowiedź na sugestie rodziców jak i uczestników Dziecięcej Politechniki Opolskiej, którzy byli zainteresowani kolejnymi zajęciami naukowymi na uczelni. Tak powstał pomysł na nową formę zajęć, czyli młodzieżową wersję dziecięcej politechniki. To propozycja dla słuchaczy w wieku 14-18 lat.

"Nasi starsi słuchacze będą mieli możliwość poznania metod badawczych, które można wykorzystać w życiu. Młodzieżowa Politechnika Opolska to także okazja do przełamania bariery przed nauką przedmiotów ścisłych. Może się okazać, że kierunki techniczne nie są aż tak trudne, jak wydawało się w szkole średniej. Nasi słuchacze będą pogłębiać nie tylko wiedzę techniczną, ale także ekonomiczną i humanistyczną. Przecież humanistyka też jest obecna na uczelni technicznej, przedmioty takie jak komunikacja, psychologia, pedagogika, socjologia, filozofia, ekonomia, zarządzanie pozwalają zrozumieć naukę a także zachowania ludzi" – wylicza dr Justyna Charaśna-Blachucik.

Ze względu na pandemię COVID-19, wykłady w ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej będą odbywać się on-line. Premierowe wykłady będą publikowane w Internecie raz w miesiącu, w soboty, począwszy od grudnia. Każdorazowo na podany w zgłoszeniu adres e-mail będzie przesyłany link do filmu. Wszystkie szczegóły projektu są dostępne na stronie www.mpo.po.edu.pl. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024