Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
17.11.2020 aktualizacja 17.11.2020

Opole/Sukces wirtualnych targów pracy Politechniki Opolskiej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W ciągu pierwszych czterech godzin Akademickie Targi Pracy organizowane we wtorek przez Politechnikę Opolską odwiedziło ponad pięć tysięcy osób. Ze względu na epidemię, po raz pierwszy targi odbywają się w formule wirtualnej.

We wtorek Politechnika Opolska po raz dwunasty zorganizowała Akademickie Targi Pracy. Po raz pierwszy odbywają się w wersji wirtualnej. Jak powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor PO, targi odwiedziła rekordowa liczba zainteresowanych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również webinaria, na część których zabrakło miejsc już kilka dni temu.

"Przecz cztery godziny targów, czyli czasie przeznaczonym na rozmowy z pracodawcami w formie czatu lub przez Skype, nasze targi odwiedziło ponad 5200 osób. Tylko w ciągu pierwszej godziny odnotowaliśmy 2900 wejść na naszą wirtualną halę. Dla porównania, targi w formie tradycyjnej cieszyły się mniejszym zainteresowaniem. Zazwyczaj przez cały dzień odwiedzało je ok. tysiąc osób" – powiedział prof. Lorenc.

Liczba wejść na wirtualne targi rosła nadal, bo po zakończeniu spotkania z pracodawcami, trwały jeszcze webinaria. Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier PO uważa, że wirtualna forma imprezy zdała egzamin.

"Na większość z webinariów zabrakło miejsc kilka dni temu. Średnio na jeden webinar zapisywało się 50 osób, w sumie mieliśmy 570 zgłoszeń, ale obserwujemy, że na szkolenia bez limitu miejsc wchodzi więcej osób, niż deklarowało udział" - powiedziała Jasińska.

Podczas targów swoje oferty pracy i możliwości współpracy przedstawiało kilkadziesiąt firm. Marcin Kawalerowicz z Codefusion po raz pierwszy uczestniczył w całkowicie wirtualnych targach.

"Jesteśmy firmą programistyczną, typowym software house, tworzymy oprogramowanie na zlecenie, mimo pandemii mamy sporo pracy, cały czas jest duży popyt na nasze usługi, stąd też nasza obecność na targach. Wiele razy byliśmy na targach, ale pierwszy raz jesteśmy on-line, na pewno jest inaczej. Studenci wysyłają do nas CV, jest kilku ciekawych kandydatów, najbardziej są zainteresowani praktykami i stażami" – wylicza Kawalerowicz.

Uczelnia udostępnia platformę targową do 18 grudnia. Będzie tam można znaleźć nie tylko dostępne na targach oferty pracy, ale także zapisane webinaria. Wszystkie szczegóły dostępne są na internetowej stronie Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ drag/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024