Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
17.11.2020 aktualizacja 17.11.2020

Podkarpackie/ W grudniu odbędzie się Forum Nauki i Biznesu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Na początku grudnia br. odbędzie się Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Celem wydarzenia będzie wspieranie współpracy przedsiębiorców i naukowców, co - zdaniem organizatorów - szczególnie ważne będzie po pandemii koronawirusa. Forum będzie transmitowane w internecie.

Jak poinformował PAP Wojciech Fiksa przedstawiciel organizatora - Podkarpackiego Centrum Innowacji - w trakcie wydarzenia eksperci i praktycy z różnych branż będą nie tylko zachęcać do współpracy przedsiębiorców i naukowców, ale również tłumaczyć m.in. jak wygląda proces tworzenia nowych produktów i usług.

„Poprzez forum chcemy wspierać współpracę przedsiębiorców i naukowców, bo będzie to istotne szczególnie po pandemii koronawirusa. Wydarzenie ma być również swoistą platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum” – dodał.

Adresatami forum są, jak wyliczył Fiksa m.in. przedsiębiorcy, klastry, uczelnie wyższe, laboratoria badawcze, naukowcy i wynalazcy oraz doktoranci. Wydarzenie jest skierowane także do inwestorów, przedstawicieli startupów, studentów i kół naukowych.

Forum będzie trwało dwa dni i udział w nim jest bezpłatny.

Pierwszy dzień, jak podkreślają organizatorzy, poświęcony będzie nauce i biznesowi. W czasie jego trwania prelegenci pokażą dobre praktyki i wskazówki oraz studia przypadku.

Podczas drugiego dnia zaplanowano trzy konferencję: innowacje–pomiary–akredytacje. W czasie tych spotkań wiedzą podzielą się eksperci m.in. z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz UpWare IT Solution.

Forum odbędzie się od 1 do 2 grudnia br. online, na specjalnej platformie. Oprócz wykładów, gdzie prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, uczestnicy będą mogli wziąć udział w networkingu, w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ drag/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022