Nauka dla Społeczeństwa

04.12.2023
PL EN
26.10.2020 aktualizacja 26.10.2020

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia dla ubiegających się o granty ERC

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Polska Akademia Nauk zaprasza na bezpłatne szkolenie dla naukowców, którzy chcą ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Szkolenia dla około stu uczestników odbędą się pod koniec listopada, ale rejestracja zakończy się już 3 listopada.

Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny. Będzie prowadzone przez agencję szkoleniową Enspire Science. Całość zostanie zrealizowana w języku angielskim i odbędzie się on-line poprzez platformę Zoom. Rejestracja online jest obowiązkowa i potrwa do 3 listopada 2020 r. (wtorek) do godz. 16.00. Link do rejestracji https://forms.gle/Y6MSsEm9qfvddU1h7

Szkolenie będzie się składać z dwóch elementów. Pierwszy to kurs z wykorzystaniem materiałów udostępnionych uczestnikom na platformie firmy Enspire Science przez okres 2 tygodni. Ukończenie kursu jest warunkiem uczestnictwa w drugim etapie szkolenia, czyli webinarium, w trakcie którego przedstawiciele Enspire Science odpowiedzą na pytania uczestników. Planowane są dwa webinaria 24 i 26 listopada br. o godzinie 10.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednym z nich.

Podczas webinarium prowadzący przybliżą uczestnikom cele grantów ERC i kryteria ewaluacji wniosków. Zaznaczą, jakich pomysłów oczekuje ERC i na czym polegają różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku. Ponadto poradzą, jak przekonująco zaprezentować projekt badawczy, swoje osiągnięcia oraz napisać idealne CV.

Enspire Science oferuje komercyjną pomoc przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizuje panele próbne dla uczestników II etapu oraz obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Dotychczas firma wspierała liczne jednostki naukowe, od Uniwersytetu Sztokholmskiego, Trinity College w Dublinie po Uniwersytet w Bordeaux.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń. Z uczestnikami skontaktują się mailowo najpóźniej do 6 listopada br.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023