Uczelnie i instytucje

PAP i UKSW rozpoczynają współpracę

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wspólne działania informacyjne, wykorzystanie osiągnięć badawczych oraz przygotowanie studentów dziennikarstwa do pracy w mediach - to główne punkty umowy o współpracy zawartej między Polską Agencją Prasową a Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW).

List intencyjny podpisali 7 października reprezentujący Polską Agencję Prasową Wojciech Surmacz, prezes zarządu oraz ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

"UKSW to pierwszy uniwersytet, który wyraził chęć współpracy za mojej kadencji, dla mnie to wielki zaszczyt. Będziemy szukać pól współpracy na gruncie medialnym. Chcielibyśmy realizować konkretne projekty, rozmowy na ten temat prowadzimy od dawna" - zaznaczył Wojciech Surmacz, prezes PAP.

Strony zobowiązały się do wzajemnego przekazywania informacji, wykorzystania wspólnego potencjału i kompetencji.

"Spotkaliśmy się z dużą otwartością Polskiej Agencji Prasowej, która wyraziła chęć współpracy w obszarze studenckim, doktoranckim, ale także w wykorzystaniu i prezentowaniu potencjału naukowego naszej uczelni" – wyjaśnił ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Najważniejszym punktem porozumienia jest umożliwienie wszechstronnego przygotowania studentów dziennikarstwa UKSW do pracy w mediach.

"Chcemy kształcić dziennikarzy. Chcemy przygotować młodych ludzi do profesjonalnego życia zawodowego – to możemy zaoferować studentom. W zamian za to chcemy pozyskać młodych ludzi, którzy chcieliby się czegoś nauczyć a przy okazji dać nam duże wsparcie swoją energią, zaangażowaniem, entuzjazmem. A takich studentów na UKSW na pewno nie brakuje" – podkreślił Wojciech Surmacz.

Porozumienie zostało zawarte na trzy lata, szczegółowe warunki współpracy zostaną uregulowane odrębnymi umowami.

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

UKSW jest wyższą uczelnią publiczną, której początki sięgają 1954 roku, kiedy to nosiła nazwę Akademii Teologii Katolickiej. Od 1999 roku działa jako Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW). Obecnie kształci ok. 10 000 studentów i doktorantów na 43 kierunkach studiów. 

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera