Dodatkowe 40 miejsc na studiach od tego roku akademickiego oraz wydłużone terminy naboru i złożenia dokumentów oferuje kandydatom na studia z Białorusi Uniwersytet Śląski w Katowicach.
"Jednocząc się z Wami w tym trudnym czasie, oferujemy pomoc: Wam, Waszym dzieciom i przyjaciołom planującym edukację w Polsce. Otwieramy możliwości dodatkowej, specjalnej, celowej, wydłużonej rekrutacji dla obywateli Białorusi. Będziemy wspierać również naszych aktualnych białoruskich studentów, proponując zarówno wsparcie w zakresie nauki języka polskiego, wparcie psychologiczne, jak i możliwość rozwoju zawodowego" – zapewniają w skierowanym do Białorusinów komunikacie władze uczelni.
Kandydatom na studia z Białorusi Uniwersytet Śląski oferuje dodatkowe 40 miejsc na studiach od tego roku akademickiego, wydłużony termin naboru – do 30 października 2020 r., możliwość uzupełnienia dokumentów związanych z podjęciem studiów do 31 listopada, elastyczne warunki terminu rozpoczęcia studiów i osobistego udziału w zajęciach, możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademikach Uniwersytetu Śląskiego przez pierwszy miesiąc, a w przypadku bardzo trudnej sytuacji materialnej studenta przez 4–8 miesięcy – na pisemną prośbę.
Studenci z zagranicy mogą też liczyć na pomoc tzw. buddies (opiekunów), czyli polskich i zagranicznych studentów w rozpoczęciu studiów i życia w Polsce, a także wsparcie informacyjne ze strony Biura Rekrutacji Cudzoziemców w zakresie podjęcia studiów, a także w trakcie ich odbywania.
Studentom z Białorusi Uniwersytet Śląski proponuje z kolei bezpłatne zajęcia z języka polskiego prowadzone przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademiach Uniwersytetu Śląskiego dla studentów, którzy zaliczą I semestr z najlepszymi wynikami, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo zawodowe i prawne ze strony Centrum Obsługi Studentów oraz Rzecznika Praw Studentów i Studenckiej Poradni Prawnej. Mogą też liczyć na pomoc w rozwoju indywidualnym poprzez Biuro Karier oraz angażowanie studentów w inicjatywy uczelniane oraz prace na rzecz uczelni - w formie wolontariatu, umów zleceń oraz innych form współpracy.
PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka
lun/ mhr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.