Uczelnie i instytucje

SGH: do końca semestru zajęcia i egzaminy prowadzone będą zdalnie

Budynek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. PAP/Leszek Szymański 18.12.2019
Budynek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. PAP/Leszek Szymański 18.12.2019

Władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zdecydowały, że w związku z pandemią koronawirusa do końca semestru zajęcia dydaktyczne w oraz egzaminy w czasie sesji letniej odbywać się będą z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

"Decyzję tę podejmuję, mając na uwadze potrzebę zaplanowania dalszych zajęć zdalnych oraz przygotowania się kadry akademickiej, studentów, doktorantów, słuchaczy do weryfikacji efektów kształcenia" - napisał w dokumencie, opublikowanym w środę na stronie uczelni, rektor SGH prof. Marek Rocki.

Zwrócił uwagę, że w tych okolicznościach organizacji sesji egzaminacyjnej konieczne jest zapewnienie wiarygodności oceny nabytej wiedzy i umiejętności w trakcie kształcenia.

"Rekomendowanym przez władze uczelni rozwiązaniem jest prowadzenie egzaminów ustnych za pośrednictwem komunikacji audiowizualnej w czasie rzeczywistym oraz pisemnych, bazujących na ocenie prac przygotowanych przez egzaminowanych, tj. esejów, referatów, odpowiedzi na pytania otwarte, jak również realizacja zadań projektowych lub egzaminowanie w formach interaktywnych zapewniających samodzielność pracy studentów, doktorantów i słuchaczy" - napisano w dokumencie.

Rektor zalecił sprawdzanie prac pisemnych za pomocą programu antyplagiatowego.

Przypomniał, że egzaminy realizowane za pomocą środków komunikowania się na odległość muszą być rejestrowane.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera