Uczelnie i instytucje

Akcja "Dziewczyny na Politechniki!" w tym roku online

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku będzie zorganizowana online. "Kierunki wirusoodporne" to hasło wydarzenia, do którego można dołączyć 23 kwietnia w godzinach 14.00 - 17.30. I to niezależnie od płci.

"Niezwykły czas wymaga niezwykłych sposobów działania, dlatego w tym roku na akcję zapraszamy także chłopaków. Bo kierunki wirusoodporne warto poznać przed ostateczną decyzją o wyborze studiów. Pragniemy zatem zainspirować młodych ludzi do wyboru studiów przyszłości, czyli tych, które pozwolą im zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, ale i pozwolą wykonywać satysfakcjonującą i potrzebną pracę - odporną na wszelkie kryzysy" - mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Fundacja wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych od 15 lat wspiera młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Eksperci oceniają, że pandemia, zastój gospodarczy i widmo kryzysu nie powinny skłaniać młodych ludzi do odkładania w czasie decyzji o wyborze studiów. Dodają, że warto rozejrzeć się w ofercie kierunków, które pozwolą na pracę w zawodach kluczowych dla gospodarki. Taka praca może przyczynić się do zmiany świata, postępu technologicznego i poprawy warunków życia.

Eksperci Fundacji "Perspektywy" rekomendują top 10 "wirusoodpornych" kierunków technicznych i ścisłych. Umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej i mają kluczowe znaczenie dla biznesu. Rekomendowane kierunki pozwalają rozwinąć kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się. Łączą tzw. twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Na liście znalazły się kierunki informatyczne, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedyczna, inżynieria i analiza danych, matematyka i statystyka, modelowanie matematyczne i analiza danych, mikroelektronika w technice i medycynie, bioinformatyka i biologia systemów.

23 kwietnia zarejestrowane osoby będą mogły sprawdzić, które uczelnie oferują studia "wirusoodporne" i jaka jest specyfika kształcenia na poszczególnych kierunkach. W programie tegorocznej akcji "Dziewczyny na Politechniki!" znajdą się krótkie debaty na żywo. Przedstawiciele największych firm technologicznych i uczelni opowiedzą o poszczególnych kierunkach rekomendowanych jako wirusoodporne oraz ich przydatności dla gospodarki. W czasie debat będzie można zadawać pytania na czacie. Głos zabiorą również studentki najciekawszych kierunków inżynieryjnych. Na wirtualnych stoiskach uczelni będzie można obejrzeć prezentacje dotyczące rekrutacji, specyfiki danego kierunku i perspektyw zawodowych. Osoby, dla których nie są jeszcze jasne trudne określenia, jak np. nanotechnologia, bioinformatyka czy cyberbezpieczeństwo, znajdą ich przystępne wyjaśnienia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.dziewczynynapolitechniki.pl/online

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera