ABM ogłosiła wyniki pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Agencja Badań Medycznych ogłosiła w środę wyniki pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych. Sfinansowanych, po zwiększeniu puli środków, zostanie 28 projektów.

Do oceny merytorycznej, w ramach ogłoszonego we wrześniu konkursu, skierowano finalnie 77 wniosków. Dotyczyły one różnych obszarów m.in. pediatrii, neonatologii, neurologii, hematologii, radioterapii, onkologii oraz kardiologii. Największą liczbę wniosków złożono z onkologii oraz kardiologii.

ABM poinformowała w środę, że mając na uwadze ogromne zapotrzebowanie na niekomercyjne badania kliniczne oraz wysoki poziom naukowy konkursu zapadła decyzja o podniesieniu pierwotnej alokacji konkursu ze 100 mln zł do blisko 500 mln zł (462 997 769,97 zł).

Pozwoli to na sfinansowanie 28 projektów. Ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej ABM. Wybrane projekty dotyczą: kardiologii (10 projektów), onkologii (osiem projektów), pediatrii (pięć projektów), neurologii (trzy projekty) oraz hematologii (dwa projekty).

"Dokładnie rok od powołania Agencji Badań Medycznych prezentujemy listę laureatów pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych. Wierzę, że dofinansowanie na poziomie blisko pół miliarda złotych pozwoli na dynamiczny rozwój tego sektora w naszym kraju" – podkreśla prezes ABM Radosław Sierpiński. 

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ robs/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera