Nauka dla Społeczeństwa

18.08.2022
PL EN
24.03.2020 aktualizacja 24.03.2020

UW/ Niższa kwietniowa opłata za akademik m.in. dla stypendystów NAWA

Fot. PAP/Wojciech Pacewicz 19.08.2011 Fot. PAP/Wojciech Pacewicz 19.08.2011

Studenci, doktoranci, słuchacze studiów podyplomowych „Szkoły Edukacji PAFW – UW” i stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) za kwietniowe zakwaterowanie w obiektach UW zapłacą połowę ceny - zarządzenie o takiej treści wydał rektor UW.

Wciąż obowiązuje zarządzenie rektora uczelni z 10 marca, dotyczące wstrzymania kwaterowania nowych osób w domach studenckich i innych obiektach UW - poinformowało PAP biuro prasowe tej uczelni. Również 10 marca wprowadzono zakaz odwiedzin w tych obiektach przez gości.

W poniedziałek 23 marca rektor UW wydał natomiast zarządzenie, zgodnie z którym doktoranci, słuchacze studiów podyplomowych „Szkoły Edukacji PAFW – UW” i stypendyści NAWY za kwietniowe zakwaterowanie w obiektach UW zapłacą połowę ceny. Taką decyzję uzasadniono odwołaniem wykładów i zajęć na Uniwersytecie Warszawskim, za wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie.

Według informacji biura prasowego UW obecnie w sześciu akademikach UW przebywa ok. 1180 osób. Od 11 marca akademiki opuściło ok. 800 osób; znaczna większość to osoby, które wyjechały tymczasowo, bez wykwaterowania.

W związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa zajęcia dydaktyczne na uczelniach nie odbywają się od 12 marca. W ostatni weekend wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin zdecydował o przedłużeniu tego terminu do 10 kwietnia.

Rekomendację GIS, by studenci i doktoranci, mający możliwość innego zakwaterowania, opuścili domy studenckie, przekazano oficjalnie już 13 marca.

PAP - Nauka w Polsce, autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022