Ministerstwo Edukacji i Nauki

21.05.2022
PL EN
13.03.2020 aktualizacja 13.03.2020

Wrocław/ Z powodu koronawirusa przesunięto wybory rektora Uniwersytetu Przyrodniczego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego przesunięto wybory rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, które miał odbyć się 16 marca – przekazała w piątek PAP rzeczniczka tej uczelni Jolanta Cianciara.

Rzeczniczka poinformowała, że uczelnia ma już za sobą wszystkie zaplanowane w kalendarzu wyborczym wydarzenia i procedury, m.in. wybory 200 elektorów czy proces wyłaniania i opiniowania kandydatów.

„Odbyła się też otwarta debata, która z auli przeniosła się do internetu. Obaj kandydaci - prof. Jarosław Bosy, obecny prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ds. nauki, i prof. Krzysztof Kubiak, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, prezentują swoje programy i odpowiadają na pytania na stronie uczelni” - dodała Cianciara.

Wybory miały się odbyć 16 marca. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną Uczelniana Komisja Wyborcza w porozumieniu z obecnymi władzami uczelni oraz samorządem studenckim podjęła decyzję o ich przesunięciu.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, podobnie jak na wszystkich publicznych dolnośląski uczelniach, zawieszone są wszystkie zajęcia dydaktyczne.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ dki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022