Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
05.03.2020 aktualizacja 05.03.2020

Uniwersytet Jagielloński odwołuje zaplanowane wydarzenia z powodu koronawirusa

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W związku z rosnącą liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirusa w Europie, władze Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowały o odwołaniu lub przełożeniu wydarzeń, zaplanowanych na marzec i kwiecień - podała uczelnia. Chodzi m.in. o VI Dyktando Krakowskie i dzień otwarty UJ.

W informacji opublikowanej na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego czytamy, że władze uczelni postanowiły "nie ryzykować", i taką decyzję podjęły jeszcze zanim w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa.

Jak zapowiedziano, wydarzenia planowane na marzec i kwiecień zostaną odwołane z powodu "obiektywnych względów organizacyjnych", "odbędą się w późniejszym niż początkowo planowanym terminie" lub też "zostaną zorganizowane w innej formie".

Wśród takich imprez znalazły się m.in. dzień otwarty uczelni, zaplanowany na 20 marca oraz cieszące się popularnością VI Dyktando Krakowskie, które miało odbyć się dzień później. Chodzi także o cykl wykładów i dyskusji w ramach Tygodnia Mózgu 2020, Jagielloński Turniej Matematyczny, a także drugi etap i galę finałową Konkursu Wiedzy o UJ. Zaplanowana na kwiecień próbna matura z chemii - jak zapowiedziano - odbędzie się "w innej formie". Pełną listę wydarzeń można znaleźć na stronie uczelni. UJ zamierza na bieżąco informować o zmianach w swoim kalendarzu.

Wcześniej Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa zdecydowało o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, pracowników oraz naukowców do i z państw, objętych epidemią choroby wywołanej przez koronawirusa.

PAP - Nauka w Polsce

nak/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023