Nauka dla Społeczeństwa

06.12.2022
PL EN
01.03.2020 aktualizacja 02.03.2020

Heweliusze Nauki: to wielka frajda móc inspirować młodą widownię

W popularyzacji nauki wielką frajdę sprawia mi przede wszystkim inspirowanie młodej widowni - powiedział Nauce w Polsce Tomasz Ruszkowski. Zespół Heweliusze Nauki, w którego skład wchodzi Ruszkowski, otrzymał tytuł Popularyzatora Nauki 2019 w kategorii Zespół.

Heweliusze Nauki (Tomasz Ruszkowski, Paweł Jaskólski i Mikołaj Karpiński) występują na uniwersytetach dziecięcych, prowadzą zajęcia dodatkowe w szkołach, prezentują swoje pokazy na różnych festiwalach nauki. Heweliuszom Niestraszne są żadne tematy ani dziedziny: wykłady o roślinach, pokazy o powietrzu, ogniu czy dźwięku, warsztaty archeologiczne czy wątki inspirowane literaturą.

Jak powiedział Nauce w Polsce Tomasz Ruszkowski, popularyzacja nauki dla niego jest pracą, która sprawia mu ogromną frajdę. Szczególnie cieszy go inspirowanie młodych odbiorców. Przyznał, że w czasie wykładów i warsztatów widownia zadaje czasami tak trudne pytania, na które nie ma łatwej odpowiedzi lub Heweliusze jej nie znają.

"Nas to cieszy. Jeżeli widownia zadała jakieś trudne pytania, to znaczy, że nas przed chwilą słuchała, to znaczy, że to, co my powiedzieliśmy, ich zainteresowało" - powiedział Ruszkowski.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022