Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2023
PL EN
29.02.2020 aktualizacja 02.03.2020

Rzecznicy Nauki: uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki

Lubimy o sobie mówić, że uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki - powiedziała PAP prezes stowarzyszenia Rzecznicy Nauki Monika Koperska. Organizacja otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki 2019 w kategorii Instytucja.

Rzecznicy Nauki to stowarzyszenie skupiające ponad 60 badaczy, którzy od 2016 roku uzbierali na swoim koncie ponad 300 rozmaitych aktywności popularyzatorskich. Ich misją jest tworzenie społeczeństwa, które swoje decyzje opiera o naukowe badania – potrafi analizować informacje, polega na faktach, nie na opiniach. Rzecznicy Nauki wspierają też sztukę efektywnej komunikacji - ucząc, jak prowadzić dobrą, merytoryczną rozmowę.

"Lubimy o sobie mówić - członkowie stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - że my uprawiamy `research & development` popularyzacji nauki" - powiedziała PAP prezes organizacji Monika Koperska. Na czym to polega? Jak wyjaśniła jest to adoptowanie nowych i ciekawych trendów obecnych za granicą. Rzecznicy szukają też nowych rozwiązań dla osób i podmiotów, którzy się do niego zgłaszają.

"Testujemy nowe rozwiązania. Udało się nam z sukcesem zaadoptować na polski grunt stand-up naukowy, produkujemy programy popularnonaukowe, w końcu jesteśmy w radiu, robimy portale, chociażby portal Na Fali Nauki" - wyliczała Koperska.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023