Robotyka i sztuczna inteligencja - na europejskim spotkaniu w Poznaniu

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Połączenie robotyki oraz sztucznej inteligencji jest motywem przewodnim tegorocznego Centralnego Wydarzenia Europejskiego Tygodnia Robotyki, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Eksperci w dziedzinie robotyki 15 i 16 listopada spotkają się w Poznaniu.

To właśnie w stolicy Wielkopolski, przedstawiciele najważniejszych w branży robotycznej firm i instytucji będą dyskutować o technologicznej przyszłości naszego kontynentu. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia jest połączenie robotyki oraz sztucznej inteligencji.

Na piątek 15 listopada (godz. 10:30-12:00) zaplanowano panel dyskusyjny "Women in Digital and Robotics". Wezmą w nim udział m.in.: Marina Bill - Global Head of Marketing and Sales w ABB Robotics and Discrete Automation; Erma Mulabdic - założycielka IT Girls Initiative, która ma na celu zwiększanie liczby kobiet w branżach STEM oraz Ana Maria Stancu – założycielka pierwszej w Rumunii firmy zajmującej się robotami humanoidalnymi, członek zarządu euRobotics.

Ola odwiedzających przygotowana będzie strefa wystawców z atrakcjami dla pasjonatów nauki w różnym wieku. Mozna tam będzie zobaczyć m.in. robota YuMi - stworzonego z myślą o bardzo precyzyjnej współpracy z ludźmi. W dniach 15-16 listopada YuMi będzie rywalizował z odwiedzającymi w konkursie układaniu klocków sześciennych. Nie zabraknie najnowszych konstrukcji z obszaru robotyki przemysłowej, robotów kroczących i humanoidalnych, czy łazików marsjańskich autorstwa polskich studentów.

Centralne wydarzenie Europejskiego Tygodnia Robotyki w Poznaniu odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Strefa wystawców z bezpłatnym wejściem dla publiczności będzie otwarta w dniach 15-16 listopada, w godzinach 9-15:00.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 29.06.2024. Siedziba Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. PAP/Andrzej Jackowski

    Gdańsk/ "Weekend z kryptologią" w Muzeum II Wojny Światowej

  • Fot. materiały prasowe

    W poniedziałek ogłoszenie nominacji do „Klimatycznej bzdury roku 2024”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera