Warszawa/ Trwają zapisy na warsztaty na temat programu eksploracyjnego ESA

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Warsztaty skierowane do przedsiębiorców i instytutów naukowo-badawczych, poświęcone programowi eksploracyjnemu ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) odbędą się 5 lipca w Warszawie. Poprowadzą je przedstawiciele agencji. Do środy można zgłaszać chęć udziału w spotkaniu.

Warsztaty są poświęcone programowi E3P (ang. European Exploration Envelope Programme). To przedsięwzięcie Europejskiej Agencji Kosmicznej, obejmujące przygotowanie lotów załogowych na niską orbitę ziemską i lotów w dalszą przestrzeń kosmiczną. Dotyczy również rozwoju robotyki kosmicznej, która umożliwia eksplorację Marsa i Księżyca.

"Program posiada zarówno walor naukowy, jak i wpływa na rozwój innowacji technologicznych" - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki, który organizuje spotkanie wspólnie z ESA. Partnerem wspierającym wydarzenia jest Polska Agencja Kosmiczna. Rzeczniczka PAK Urszula Szwed-Strych poinformowała PAP, że warsztaty skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców i instytutów naukowo-badawczych polskiego sektora kosmicznego. Poprowadzą je eksperci z ESA.

Obecnie trwa pierwszy etap programu E3P. Decyzje dotyczące finansowania drugiego etapu zostaną podjęte podczas Rady Ministerialnej ESA, Space19+, która jest planowana na koniec listopada br.

Warsztaty odbędą się 5 lipca 2019 r. w siedzibie MNiSW przy ul. Hożej 20. Chęć udziału należy zgłosić mejlowo na adres: e3p@nauka.gov.pl. Rejestracja trwa do środy. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Astronom: najbliższe tygodnie to dobry czas na obserwacje jasnych planet

  • Fot. Adobe Stock

    PIE: w 2024 r. rekordowa liczbę rakiet wynoszących satelity na orbitę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera