Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
01.07.2019 aktualizacja 01.07.2019

Warszawa/ Trwają zapisy na warsztaty na temat programu eksploracyjnego ESA

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Warsztaty skierowane do przedsiębiorców i instytutów naukowo-badawczych, poświęcone programowi eksploracyjnemu ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) odbędą się 5 lipca w Warszawie. Poprowadzą je przedstawiciele agencji. Do środy można zgłaszać chęć udziału w spotkaniu.

Warsztaty są poświęcone programowi E3P (ang. European Exploration Envelope Programme). To przedsięwzięcie Europejskiej Agencji Kosmicznej, obejmujące przygotowanie lotów załogowych na niską orbitę ziemską i lotów w dalszą przestrzeń kosmiczną. Dotyczy również rozwoju robotyki kosmicznej, która umożliwia eksplorację Marsa i Księżyca.

"Program posiada zarówno walor naukowy, jak i wpływa na rozwój innowacji technologicznych" - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki, który organizuje spotkanie wspólnie z ESA. Partnerem wspierającym wydarzenia jest Polska Agencja Kosmiczna. Rzeczniczka PAK Urszula Szwed-Strych poinformowała PAP, że warsztaty skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców i instytutów naukowo-badawczych polskiego sektora kosmicznego. Poprowadzą je eksperci z ESA.

Obecnie trwa pierwszy etap programu E3P. Decyzje dotyczące finansowania drugiego etapu zostaną podjęte podczas Rady Ministerialnej ESA, Space19+, która jest planowana na koniec listopada br.

Warsztaty odbędą się 5 lipca 2019 r. w siedzibie MNiSW przy ul. Hożej 20. Chęć udziału należy zgłosić mejlowo na adres: e3p@nauka.gov.pl. Rejestracja trwa do środy. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024