Nauka dla Społeczeństwa

14.04.2024
PL EN
10.05.2019 aktualizacja 10.05.2019

Kraków/Ponad 6 mln zł na rozpoczęcie rozbudowy kampusu Uniwersytetu Pedagogicznego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przekazał w piątek symboliczny czek na 6,4 mln zł na rozpoczęcie rozbudowy i modernizacji kampusu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

"Na urodziny uczelni nie wypada przyjeżdżać z pustymi rękami. Niech ten prezent przysłuży się dalszemu rozwojowi najlepszej uczelni pedagogicznej w Polsce i jednej z 20 najlepszych uczelni – Uniwersytetowi Pedagogicznemu" - powiedział minister Gowin podczas święta uczelni.

W ramach planowanej rozbudowy główny Kampus Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych ma się powiększyć o trzy budynki: audytorium o pow. 3 tys. m kw. z 600 miejscami, bibliotekę z czytelnią o pow. 900 m kw oraz wielopoziomowy parking ze 130 miejscami. Modernizowany będzie też istniejący obiekt. Budynki będą połączone ze sobą przełączkami.

Inwestycja zostanie podzielona na etapy i będzie organizowana tak, by nie kolidowała z normalnym funkcjonowanie Uniwersytetu. "Wyzwanie jest ogromne, ale najwyższy czas rozpocząć inwestycję" – mówiła PAP rzeczniczka prasowa uczelni Dorota Rojek-Koryzna.

Budynki będą wznoszone na terenie będącym własnością uczelni. Łącznie po przebudowie kampus UP przy Podchorążych będzie miał 38 tys. m kw. - o 8,5 tys. m kw. więcej niż obecnie.

PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024