Co łączy praktyków i teoretyków psychoterapii

Wybitni polscy psychoterapeuci wezmą udział w konferencji<strong> &quot;Integracja i eklektyzm w psychoterapii&quot;,</strong> która odbędzie się w dniach 17-18 maja w Warszawie.

Spotkanie organizuje Katedra Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Instytutem Społecznej Psychologii Klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Rozpocznie ono cykl konferencji pod hasłem "Psychoterapia - na skrzyżowaniu teorii i praktyki". Już teraz można zgłaszać swoje postery i propozycje wystąpień.

Eksperci zastanowią się nad możliwością połączenia metod, wypracowanych przez naukowców i praktyków psychoterapii. "Dotychczas rozwijały się one dychotomicznie, ostrożnie podchodząc do wątków wspólnych. Jednak aktualnie, wraz z pojawianiem się nowych narzędzi badawczych, wzajemne przenikanie się i wymiana doświadczeń między psychologią empiryczną i psychoterapią stają się nieuniknione. Dlatego też głównym celem cyklu konferencji będzie wypracowanie zasad satysfakcjonującego dialogu między przedstawicielami nauki i praktyki psychoterapeutycznej" - mówi Aleksandra Nabiałek w imieniu organizatorów z Wydziału Psychologii UW.

Jak dodaje, tegoroczna konferencja będzie okazją do dyskusji nad sposobami integracji różnych systemów teoretycznych w psychoterapii, a także stworzy możliwość przyjrzenia się doświadczeniom psychoterapeutów-eklektyków, stosujących w swojej pracy procedury wywodzące się z różnych szkół terapeutycznych.

Konferencja kierowana jest przede wszystkim do psychologów klinicystów i psychoterapeutów praktyków, a także do osób szkolących się w psychoterapii i studentów psychologii. W programie znajdą się wykłady, dyskusje, warsztaty oraz sesja posterowa. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania posterów. Dla osób które dokonają rejestracji i opłaty do 30 marca obniżona zostanie opłata konferencyjna.

Konferencja odbędzie się 17 i 18 maja 2008 r. w Pałacu Kazimierzowskim (sala Senatu) w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Więcej informacji i formularze rejestracyjne na stronie: http://www.psychologia.pl/integracja

PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

kap

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Katowice gospodarzem europejskiej debaty o przyszłości zdrowia publicznego

  • Lublin/ 160 pacjentek może zrobić szybki test na endometriozę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera