Nauka dla Społeczeństwa

06.12.2023
PL EN
05.05.2017 aktualizacja 05.05.2017

Pierwszy Polak w programie badawczym LAPA Princeton University

Prof. Tomasz Koncewicz z Uniwersytetu Gdańskiego weźmie udział w programie badawczym Princeton University – The Program in Law and Public Affairs (LAPA) w roku akademickim 2017-2018. Jest pierwszym Polakiem i drugim naukowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zaproszenie do programu.

Każdego roku jedna z najlepszych uczelni na świecie - Princeton University w Stanach Zjednoczonych - wybiera uczonych o międzynarodowej renomie, zapraszając ich do prowadzenia badań oraz udziału w The Program in Law and Public Affairs (LAPA). Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i renomowanych interdyscyplinarnych programów badawczych tego typu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie.

Prof. Tomasz Tadeusz Koncewicz - kierownik Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jest pierwszym Polakiem i drugim naukowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zaproszenie do LAPA.

Informację, że wśród sześciu 2017-2018 LAPA Research Fellows znalazł się prof. Tomasz Koncewicz, ogłosiły Princeton University oraz Woodrow Wilson School of Public and International Affairs. Podczas pobytu na Princeton University profesor Koncewicz będzie realizował projekt naukowy dotyczący obecnej sytuacji politycznej w Europie pt. "The Politics of Resentment, European Disintegration and Constitutional Capture: Rethinking the European overlapping consensus?”.

Więcej informacji na temat programu i jego uczestników jest dostępnych na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023