Uczelnie i instytucje

Konkurs na hasło towarzyszące obchodom 100-lecia AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie organizuje konkurs na hasło, które towarzyszyć będzie obchodom stulecia uczelni. Główna nagroda w konkursie to 3 tys. zł. AGH skończy sto lat w 2019 r.

W 2019 roku AGH w Krakowie będzie uroczyście obchodzić stulecie otwarcia. Konkurs "Hasło na 100-lecie AGH" ma charakter otwarty i mogą w nim startować osoby indywidualne oraz zespoły. Hasło – oryginalne, czytelne i łatwe do zapamiętania – powinno podkreślać wyjątkowość uczelni, jej dorobek naukowo-badawczy oraz wysoką jakość kształcenia.

Zwycięski slogan będzie publikowany w materiałach informacyjno-promocyjnych uczelni oraz w publikacjach poświęconych jubileuszowi AGH. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa w wysokości 3 tys. zł.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją drogą elektroniczną do 13 kwietnia 2017 r.

Szczegóły oraz regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia dostępne są pod adresem: www.agh.edu.pl/haslo100lat

Akademia Górnicza w Krakowie została powołana do życia uchwałą Rady Ministrów 8 kwietnia 1919 r. 1 maja tego samego roku Naczelnik Państwa Józef Piłsudski mianował jej pierwszych profesorów, a 20 października dokonał uroczystego otwarcia Akademii Górniczej w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Historia uczelni zaczęła się jednak wcześniej. Utworzenie wyższej szkoły górniczej w Krakowie zatwierdził 31 maja 1913 r. cesarz Franciszek Józef I. Wybuch I wojny światowej w 1914 r. uniemożliwił rozpoczęcie w październiku pierwszego roku akademickiego nowo otwartej uczelni.

W 1947 r. podjęto wewnętrzną uchwałę, by zmienić nazwę uczelni na „Akademia Górniczo-Hutnicza”. Formalne zatwierdzenie tej uchwały przez władze nastąpiło jednak dopiero w 1949 r.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt noweli ustaw o j. polskim i NAWA trafił do konsultacji

  • Fot. Adobe Stock

    Resorty zdrowia i nauki: kierunki lekarskie na uczelniach z negatywną opinią PKA - bez limitu miejsc

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera