"Zdrowie" tematem 20. Pikniku Naukowego w Warszawie | Nauka w Polsce

"Zdrowie" tematem 20. Pikniku Naukowego w Warszawie

Źródło: www.pikniknaukowy.pl

Jubileuszowy 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 7 maja 2016 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Jego tematem przewodnim będzie "Zdrowie". Zgłoszenia instytucji, które chcą zaprezentować się podczas wydarzenia przyjmowane będą do 4 grudnia.

Termin i temat przewodni 20. Pikniku Naukowego podano 22 października, podczas spotkania przedstawicieli organizatorów Pikniku – Polskiego Radia, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowego – oraz wystawców uczestniczących w przedsięwzięciu.

Instytucje zainteresowane udziałem w Pikniku mogą przesyłać zgłoszenia od 28 października br. poprzez stronę pikniknaukowy.pl,  na której tego dnia o godz. 12 udostępnione zostaną formularz i deklaracja uczestnictwa. Aplikacja będzie aktywna do 4 grudnia br. do godz. 9, kiedy nastąpi zakończenie przyjmowania zgłoszeń.

Piknik Naukowy powstał dzięki inicjatywie i pomysłom prof. Łukasza Turskiego z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Roberta Firmhofera, dyrektora Centrum Nauki Kopernik oraz Krystyny Kępskiej-Michalskiej z Polskiego Radia. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

Pierwszy piknik - jako Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS - odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta. W 2005 Komisja Europejska wyróżniła to warszawskie wydarzenie jako jeden z 10 wzorcowych europejskich projektów obszaru \"Nauka i społeczeństwo\". Był inspiracją do wielu inicjatyw popularyzujących naukę, m.in. do budowy w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Wodzisławski projekt edukacyjny powalczy o nagrodę Centrum Nauki Kopernik

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Zabytki archeologiczne w 3D na wirtualnej wystawie w ramach polsko-norweskiej współpracy

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera