
Prowadzenie wspólnych badań, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz współpraca w zakresie kształcenia to elementy umowy o współpracy zawartej we wtorek pomiędzy Politechniką Wrocławską a szwajcarską firmą z sektora finansowego Credit Suisse.
Jak podkreślił rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski, szwajcarski bank, mający jedną ze swoich filii we Wrocławiu, poprzez prowadzenie praktyk oraz kursów semestralnych będzie dokształcać studentów w trakcje studiów na tej uczelni.
„Dla firmy to dobra inwestycja w przyszłych pracowników, a dla studentów możliwość weryfikacji teoretycznej wiedzy wyniesionej z zajęć, zetknięcie się z prawdziwymi zawodowymi zadaniami i wymaganiami. Mamy bardzo dobre wcześniejsze doświadczenia z takiej współpracy” - powiedział rektor podczas spotkania, na którym podpisano porozumienie.
Z kolei Angus Kidd, dyrektor zarządzający Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu przypomniał, że jego firma współpracę z Politechniką Wrocławską rozwija od 2012 r. „Umowa, którą podpisaliśmy dzisiaj jest bardzo silnym sygnałem, świadczącym o tym, że pragniemy utrzymać taką dynamikę naszej współpracy również w przyszłości” - dodał.
Credit Suisse wspólnie z Politechniką Wrocławską będą organizować praktyki studenckie, warsztaty oraz różnego typu programy i wykłady szkoleniowe. W przyszłym roku planowe jest również zorganizowanie dwóch semestralnych kursów dla studentów z zakresu infrastruktury i bezpieczeństwa IT oraz zarządzania projektami IT. Będą one prowadzone przez pracowników i managerów firmy.
W ramach umowy o współpracy planowane jest także prowadzenie wspólnych badań i projektów naukowych oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Credit Suisse to szwajcarski bank oferującym usługi finansowe w zakresie bankowości prywatnej, inwestycyjnej i zarządzania aktywami. Firma jest obecna w Polsce od 2007 r. Wrocławskie Center of Excellence Credit Suisse jest jednym z największych pracodawców w sektorze finansowym i bankowym na Dolnym Śląsku oraz największą we Wrocławiu firmą sektora usług wspólnych i procesów biznesowych. Centrum zatrudnia obecnie ponad 4 tys. pracowników.
PAP - Nauka w Polsce
pdo/ mki/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.