Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
01.10.2015 aktualizacja 01.10.2015

Trwa rywalizacja o LUMENY - nagrody dla menedżerów uczelni

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Najciekawsze osiągnięcia z zakresu zarządzania szkołami wyższymi zostaną wyróżnione LUMENAMI. Te nagrody dla najlepszych menadżerów uczelni przyznawane są przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę doradczą PCG Polska. Zgłoszenia trwają do 15 października.

Nowy konkurs skierowany jest do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół wyższych - rektorów, dyrektorów, osób zatrudnionych w pionach administracyjnych.

"Od umiejętności menedżerskich osób na kluczowych stanowiskach zależy powodzenie szkoły wyższej, dlatego chcemy promować ideę profesjonalizacji zarządzania na każdym szczeblu - mówi Piotr Dmochowski-Lipski, prezes PCG Polska. - Dlatego ogłosiliśmy pierwszy w Polsce konkurs promujący innowacje w zarządzaniu. Lumenami wyróżnimy osoby, które w nietuzinkowy sposób rozwiązują problemy organizacyjne uczelni".

Nagroda LUMEN jest przyznawana osobom i zespołom odpowiedzialnym za realizację projektów w pięciu obszarach efektywnego zarządzania uczelnią wyższą: zarządzenie, innowacyjność, współpraca z otoczeniem, infrastruktura, umiędzynarodowienie. Przyznana ma też być nagroda specjalna w kategorii zarządzania różnorodnością. W pierwszej edycji konkursu nagradzane będą inicjatywy zrealizowane w okresie ostatnich pięciu lat (od 2010 do 2015 roku). W kolejnych edycjach wyróżniane będą dokonania z poprzedniego roku akademickiego. Kandydaci do nagrody zgłaszani są przez środowisko akademickie.

LUMEN to nie tylko jednostka związana ze światłem, ale także skrót od "Leaders in University Management". Projekty do nagrody można zgłaszać do 15 października poprzez stronę www.lumen.edu.pl. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy laureatów będzie towarzyszyło pierwszej w Polsce Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią, która odbędzie się 23 i 24 listopada w Warszawie.

"Nadszedł czas, by stworzyć osobną inicjatywę, skupiającą osoby z organizacyjnego zaplecza uczelni" - podkreśla prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński i dodaje: "Chcemy, by wyróżnione pomysły tworzyły nową jakość i były cenną inspiracją".

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konkursu.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024