XIII Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych WUM

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci medycyny z Polski, Białorusi i Mołdawii, a także eksperci w dziedzinie nauk medycznych wzięli udział w XIII Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Spotkanie odbyło się w dniach 17-18 lipca w siedzibie firmy Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Konferencja była okazją do wysłuchania wykładów eksperckich, kontaktu uzdolnionej młodzieży z osobistościami świata nauki, a także szansą zaprezentowania przez młodych uczonych własnego dorobku naukowego – poinformowała Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR w Polpharmie w przesłanym komunikacie.

Przypomniała, że wizyty studentów medycyny WUM w Starogardzie mają długą tradycję. Od ponad trzydziestu lat w Szpitalu Kociewskiego Centrum Zdrowia odbywają się praktyki studentów WUM i obozy naukowe. Tegoroczny obóz trwa od 5 do 26 lipca. Młodzi adepci medycyny mają możliwość, pod okiem doświadczonych kolegów, diagnozowania pacjentów przebywających w starogardzkim szpitalu. Polpharma jest partnerem obozów naukowych oraz współorganizatorem towarzyszącej im konferencji.

„Osobiście, jako rektor bardzo doceniam taką pomoc. Środowisko akademickie cieszy fakt, że Polpharma chce pomagać studentom, stwarzać im warunki do pobytu na takim obozie naukowym, dawać możliwości prezentacji swoich osiągnięć na forum publicznym oraz prowadzenia dyskusji naukowych w gronie profesjonalistów” – podkreśla prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zdaniem prof. Kazimierza Wardyna z WUM zarówno obozy w Starogardzie Gdańskim, jak i konferencje naukowe mają istotny wkład w rozwijanie młodzieży i zachęcanie młodych ludzi do prac badawczych. – Taka współpraca z biznesem przynosi więc ogromne korzyści – uważa prof. Wardyn.

Poza tym, od 8 lat Polpharma wspólnie z organizacjami studenckimi realizuje autorski program edukacyjny Pharma Wiedzy, skierowany do studentów medycyny i farmacji. Jego celem jest wzbogacenie programu kształcenia na uczelniach o dodatkowe aspekty, przydatne w przyszłej pracy lekarza lub farmaceuty.

„W ramach programu odbyły się już 24 konferencje, w których wzięło udział ponad 2500 studentów ze wszystkich uczelni medycznych w Polsce” – informuje Magdalena Rzeszotalska.

Stałym punktem Pharmy Wiedzy dla studentów medycyny są m.in. warsztaty dotyczące komunikacji lekarza z pacjentem w celu zwiększenia przestrzegania zaleceń terapeutycznych. Naukowa Fundacja Polpharmy wydała podręcznik dla lekarzy i studentów kierunków medycznych pt. „Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych. Od przyczyn do praktycznych rozwiązań”.

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NFZ: ponad 2 mln osób choruje w Polsce na astmę

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: leczenie astmy ciężkiej może pochłaniać aż 50 proc. wszystkich wydatków na leczenie astmy

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera