Politechnika Warszawska przyznała swoje nagrody

Fot. PAP/ Andrzej Hrechorowicz 24.02.2012
Fot. PAP/ Andrzej Hrechorowicz 24.02.2012

Mjr dr hab. inż. Przemysław Wachulak z Wojskowej Akademii Technicznej otrzymał Medal Młodego Uczonego, przyznawany przez Politechnikę Warszawską. Podczas uroczystości wręczono również odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej" oraz promocje doktorskie i habilitacyjne.

Mjr dr hab. inż. Przemysław Wachulak z Wojskowej Akademii Technicznej jest ósmym laureatem Medalu Młodego Uczonego. Wyróżnienie przyznano za opracowanie nowych metod obrazowania w zakresie skrajnego nadfioletu i miękkiego promieniowania rentgenowskiego.

Medal jest przyznawany od 2007 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze. Medal nadaje rektor PW uczonemu, który nie przekroczył 35 roku życia. Wyróżnienie ma służyć promocji dokonań młodych naukowców, którzy mogą pochwalić się samodzielnymi koncepcjami twórczymi.

Dotychczas Medal Młodego Uczonego otrzymali m.in.: dr Maciej Wojtkowski z Instytutu Fizyki UMK w Toruniu, dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. Piotr Garstecki z Instytutu Chemii Fizycznej PAN.

Podczas uroczystości, która odbyła się na Politechnice Warszawskiej, przyznano też odznakę „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”, którą otrzymali: mgr Antoni Czarny, dr inż. Władysława Francuz oraz mgr inż. Tadeusz Nowak.

Odznaczenie jest przyznawane od 2002 roku osobom, które przyczyniły się do rozwoju uczelni. Wśród dotychczasowych laureatów wyróżnienia znaleźli się m.in.: dr inż. Andrzej Rostkowski, dr hab. inż. Andrzej Pfitzner, prof. Lech Kłosiewicz, prof. Danuta Sado.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera