Damian Szymański gdańską "Jaskółką przedsiębiorczości"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Damian Szymański, student Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zajął pierwsze miejsce w konkursie "Jaskółki przedsiębiorczości", organizowanym przez tę gdańską uczelnię techniczną. Szymański jest autorem pomysłu portalu Forbot.pl, adresowanego do miłośników robotów.

Konkurs \"Jaskółki przedsiębiorczości\" jest skierowany do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Ma propagować innowacyjną przedsiębiorczość akademicką. Zadaniem jego uczestników jest przygotowanie pomysłu biznesowego dotyczącego rozpoczęcia działalności gospodarczej.

\"Moim pomysłem na biznes jest produkcja i sprzedaż zestawów do samodzielnego programowania i składania robotów przy jednoczesnym wsparciu serwisu internetowego zawierającego ilustrowane poradniki oraz kursy\" – powiedział Damian Szymański. \"Moja propozycja ma wypełnić lukę między osobami początkującymi, a tymi którzy zajmują się tym profesjonalnie\" - dodał.

Jak informuje Politechnika Gdańska na swojej stronie internetowej, drugie miejsce w konkursie zajął doktorant Wydziału Zarządzania i Ekonomii Przemysław Kitowski z projektem „Antyradiacyjnej osłony do telefonu komórkowego”. Trzecią lokatę projektem \"AutoBar\" wywalczył zespół studentów z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomii. W jego składzie znaleźli się: Paweł Czarny, Kamil Kuczyński oraz Łukasz Grzymkowski.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 30 projektów. Spośród nadesłanych prac, do finału wybrano dziesięć najlepszych. Preferowano projekty bazujące na nowoczesnych technologiach.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak (2P), nagrodzony, redaktor TVP Info Marcin Kowalski (P) oraz prowadzący rzecznik SGH Mariusz Sielski (L) i Karolina Cygonek (2L) podczas ceremonii wręczenia nagród dziennikarskich SGH za 2024 r (sko) PAP/Albert Zawada

    SGH przyznała nagrody dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik od strony Wisły. PAP/Rafał Guz

    Nagroda Przewroty czeka na kreatywnych nauczycieli i edukatorów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera