Konkurs dla studentów podążających śladami Jana Czochralskiego

Absolwentów, którzy swoje prace dyplomowe poświęcili zagadnieniom związanym z działalnością prof. Jana Czochralskiego, czyli np. procesom krystalizacji, można zgłaszać do konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego. Wnioski w konkursie ogłoszonym przez rektora Politechniki Warszawskiej przyjmowane są do 28 lutego.

Konkurs służy promowaniu wybitnych osiągnięć: prof. Jana Czochralskiego i absolwentów studiów I, II lub III stopnia, którzy wykonali prace dyplomowe w dziedzinach związanych z działalnością naukowo-techniczną prof. Czochralskiego. Zgłaszać można prace dotyczące w szczególności: procesów krystalizacji i rekrystalizacji; otrzymywania i badań struktury i właściwości oraz zastosowań monokryształów; otrzymywania i właściwości stopów łożyskowych; metod badań struktury stopów metalicznych; sprężystego i plastycznego odkształcenia metali.

Zgłaszane mogą być również prace dotyczące obszarów działalności naukowo-technicznej prof. Jana Czochralskiego, które nie zostały wymienione powyżej, ale znajdują potwierdzenie w jego dorobku publikacyjnym lub innych przekazach.

Nagroda im. Prof. Jana Czochralskiego jest przyznawana w dwóch kategoriach. Nagrodę promocyjną - w wysokości 7,5 tys. zł - otrzyma autor najlepszej pracy dyplomowej (inżynierskiej, licencjackiej lub magisterskiej) lub doktorskiej. Z kolei nagroda naukowa za wybitne osiągnięcia naukowe i/lub aplikacyjne to 25 tys. zł.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą zgłaszać: rady wydziałów szkół wyższych, rady naukowe instytutów i ośrodków naukowo-badawczych, członkowie kapituły konkursu. W kapitule znajdą się m.in. rektor Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele: ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Polskiej Akademii Nauk, prezesi: Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów, Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Kandydatów można zgłaszać do 28 lutego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Konkurs-o-Nagrode-im.-Prof.-Jana-Czochralskiego

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera