Poznań/ Ferie w Muzeum Archeologicznym

Rodzinne zwiedzanie wystawy, konkursy i pokazy przygotowało dla dzieci i ich rodziców w trakcie ferii zimowych Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Na wiele imprez wstęp jest wolny.

"Dawno nie mieliśmy tak bogatej oferty. Jesteśmy przekonani, że osoby, które odwiedzą nas w trakcie ferii wyjdą z muzeum zadowolone oraz wzbogacone o wiedzę" - powiedział PAP Szymon Zdziebłowski z działu wystaw i edukacji Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Dla dzieci i ich opiekunów przygotowano m.in. konkurs skonstruowany na podstawie wystawy czasowej „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku...”. W trakcie jej zwiedzania uczniowie, korzystając z informacji znajdujących się przy eksponowanych materiałach, będą mogli rozwiązać kartę zadań; nagrody w konkursie zostaną rozlosowane podczas zakończenia wystawy 22 marca 2014 roku.

Codziennie, oprócz poniedziałków, w muzeum można będzie indywidualnie zwiedzać wystawę "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie" w trakcie której przygotowano dodatkowe atrakcje: rodzinny quiz plastyczny dla najmłodszych obejmujący kilka ekspozycji i zabawę „Stare-Nowe”, będącą podróżą po wystawach w poszukiwaniu odpowiedników współczesnych przedmiotów wśród prezentowanych zabytków.

"W soboty i niedziele dzieci będą mogły zobaczyć pokaz mumifikacji poprzedzony krótkim wprowadzeniem merytorycznym. Zachęcamy je, żeby przyniosły na zajęcia pluszowe misie, wtedy same będą mogły wziąć udział w pokazie bandażowania. Przygotowaliśmy również pokaz hieroglifów połączony z krótką nauką pisania" - zaznaczył Zdziebłowski.

8 lutego w Muzeum Archeologicznym odbędzie się weekend kupiecki. Będzie on również nawiązywał do wystawy "Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku...". Podczas spotkania będzie można zdobyć wiedzę na temat gospodarki kupieckiej w XVI-wiecznym Gdańsku.

"To miasto wówczas tętniło życiem i było jednym z ważniejszych europejskich portów. Warsztaty dla dzieci przygotowywane na weekendowe spotkania zawsze wzbudzają duże zainteresowanie dzieci oraz rodziców, dlatego również tym razem spodziewamy się, że będą cieszyły się popularnością” - powiedział Zdziebłowski.

W trakcie trwania ferii we wtorki i piątki o godz. 12:30 w sali audiowizualnej odbędą się pokazy filmów animowanych nawiązujące do tematyki archeologicznej.

Dodatkowe atrakcje czekają również w filii muzeum - w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na Ostrowie Tumskim, gdzie zaplanowano zajęcia "Jubilerski kunszt z grodu Mieszka", które są powiązane z wystawą "1000 lat w naszyjnikach". Podczas warsztatów plastycznych będzie można stworzyć własną biżuterię. (PAP)

mat/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera