Nauka dla Społeczeństwa

02.04.2023
PL EN
20.11.2013 aktualizacja 20.11.2013

Piotr Mueller: liczymy, że nowa minister nauki otworzy się na środowisko studentów

Oczekujemy, że nowa minister nauki otworzy się na środowisko studentów - powiedział PAP przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Mueller. Parlament Studentów będzie prosił ją o spotkanie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W środę premier Donald Tusk ogłosił, że dotychczasową minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarę Kudrycką zastąpi europosłanka PO, prof. Lena Kolarska-Bobińska.

"Oczekujemy przede wszystkim, że nowa minister będzie się chciała z nami spotykać, że otworzy się na środowisko studentów. Będziemy prosili ją o spotkanie w ciągu najbliższych kilku tygodni" - powiedział PAP Piotr Mueller przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

"Chcemy przedyskutować z nią nasze uwagi i propozycje, ponieważ będzie ona podejmowała decyzje w związku z nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym" - dodał.

Parlamentowi Studentów RP zależy m.in. na zmianach w przyznawaniu stypendiów studenckich. "Chcielibyśmy, aby studenci mogli otrzymywać stypendium rektora za osiągnięcia naukowe również na drugim studiowanym kierunku. Zależy nam też, by stypendium socjalne np. dla osób niepełnosprawnych również mogły otrzymywać studenci uczący się na kolejnym kierunku" - wyjaśnił.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023