
Trwa rejestracja na Turniej Robotów oraz Turniej Gier Komputerowych, które odbędą się w ramach festiwalu BEST Automatics & IT Festival (BAIT) w Krakowie. Zgłoszenia trwają do 16 listopada.
BAIT to festiwal informatyczny składający się z 3 części: Turnieju Robotów Mobilnych, Turnieju Gier i Festiwalu IT z wykładami i warsztatami dla studentów. Skierowany jest do osób zainteresowanych automatyką, robotyką oraz technologiami informacyjnymi, a także do wszystkich pasjonatów gier komputerowych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.
Rejestracja na turnieje robotów, a także gier komputerowych, potrwa do 16 listopada. 18 listopada mają odbyć się eliminacje do Turnieju Robotów, które będą budowane z klocków LEGO MINDSTORMS. Ci, którzy eliminacje przejdą, będą mogli wziąć udział w 3-dniowych warsztatach (odbędą się one 21, 22 i 28 listopada), podczas których zaprogramują swoje roboty. Finał turnieju przewidziany jest na 29 listopada.
Festiwal IT odbędzie się z kolei 5 i 6 grudnia. Będzie można wtedy wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez firmy Ericpol i UBS, AON Hewitt, wykładach tematycznych i pokazach związanych z informatyką, automatyką i nowoczesnymi technologiami.
Z kolei zwolennicy gier komputerowych finał turnieju będą mogli oglądać 19 grudnia w klubie Studio w Miasteczku Studenckim AGH.
BEST (Board of European Students of Technology) jest międzynarodową apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów z 95 renomowanych uczelni technicznych w 33 europejskich krajach. W Polsce ma swoje siedziby w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gliwicach, Wrocławiu oraz Krakowie. Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków działa na AGH od 19 lat. W jego skład wchodzi ok. 70 osób.
Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.bait.BEST.krakow.pl
PAP - Nauka w Polsce
lt/ mrt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.