Ostatni moment na zgłoszenia do konkursu firmy ASTOR

Studenci kierunków technicznych i uczniowie szkół średnich o profilu technicznym, już tylko do 10 października mogą zgłaszać swoje prace w konkursie organizowanym po raz 15. przez firmę ASTOR. Na zwycięzcę czeka 5 tys. złotych.

Jednym z patronów medialnych konkursu jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Prace zgłaszane do konkursu mogą dotyczyć: systemów sterowania linią produkcyjną, monitoringu, wizualizacji procesów przemysłowych, automatyzacji procesów produkcyjnych czy stanowisk zrobotyzowanych. „Nie warto chować swoich prac dyplomowych do szuflad, lepiej zgłosić je na Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową” – zachęcają organizatorzy konkursu.

Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii szkół wyższych otrzyma w nagrodę 5 tys. złotych, a zdobywcy kolejnych odpowiednio: 3 tysiące i 1,5 tysiąca złotych. Po raz drugi w szranki mogą stawać także uczniowie szkół średnich o profilu technicznym. Poprzez rozszerzenie formuły konkursu ASTOR chce zachęcić młodzież do poznawania tajników automatyki, robotyki oraz oprogramowania przemysłowego. Autor najlepszej pracy w tej kategorii wiekowej otrzyma nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł. Zdobywcy kolejnych miejsc kolejno tysiąc i pięćset złotych.

Jury konkursu oceni: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, liczbę produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

Firma ASTOR organizuje konkurs od 1998 roku, zachęcając przyszłych inżynierów do tworzenia swoich prac dyplomowych w oparciu o rozwiązania globalnych dostawców, z którymi współpracuje. Osoby, które zdecydują się na przygotowanie takiej pracy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i techniczne specjalistów z firmy ASTOR.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.konkurs.astor.com.pl

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

  • Fot. materiały prasowe

    Studenckie mosty z makaronu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera