Stypendium im. Lesława Pagi: do 20 listopada trwa nabór zgłoszeń

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do 20 listopada trwa nabór zgłoszeń do projektu grantowego Stypendium im. Lesława Pagi. Granty mogą być przyznawane projektom edukacyjnym lub naukowo-badawczym z ekonomii lub prawa gospodarczego.

Program stypendialny jest skierowany do kół naukowych, stowarzyszeń akademickich, organizacji studenckich, a także nieformalnych grup studentów, które liczą od 3 do 6 osób, w szczególności o profilu ekonomicznym lub prawniczym. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł.

Podczas poprzedniej edycji stypendium dofinansowanie otrzymało dziewięć projektów, w ramach których zrealizowano konferencje naukowe, warsztaty, szkolenia, badania naukowe, a także innowacyjny projekt utworzenia bibliotek ekonomicznych.

"Długofalowym celem stypendium, oprócz wspierania wartościowych inicjatyw studenckich, jest zwiększenie kapitału społecznego Polaków. Dzięki promocji projektów realizowanych przez zespoły młodych ludzi wspieramy rozwój kapitału intelektualnego Polski oraz modelu państwa opartego na zdolności do współpracy" - poinformowała w poniedziałek prezes Fundacji Ewa Paga.

Więcej informacji na stronie: www.paga.org.pl/stypendium.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerami są Deloitte, GPW, KDPW i NBP.

PAP - Nauka w Polsce

dan/ ana/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera