FNP wybrała ostatnich Kolumbów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła 10 laureatów programu KOLUMB. Zwycięzcy otrzymają stypendia umożliwiające im sfinansowanie zagranicznego stażu podoktorskiego w prestiżowym ośrodku naukowym. To już ostatnia edycja konkursu.

Stypendia zagraniczne umożliwią wybitnym młodym uczonym odbycie stażu podoktorskiego (od 6 do 12 miesięcy) w najlepszych ośrodkach naukowych świata.

Stypendyści tej edycji konkursu FNP staże odbędą m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Barcelonie, Cambridge i w Wiedniu.

O stypendium mogli się ubiegać naukowcy, którzy stopień doktora mają nie więcej niż 4 lata.

Średnia wysokość stypendiów wynosi 3,5 tys. euro miesięcznie. Fundacja ponadto pokrywa koszty podróży stypendysty i jego współmałżonka, jeśli zamierza on przebywać ze stypendystą co najmniej przez połowę okresu trwania stypendium, a także koszty ubezpieczenia stypendysty w czasie pobytu za granicą.

Do konkursu w ostatniej edycji programu zgłoszono 138 wniosków. Po weryfikacji formalnej zgłoszenia zakwalifikowane do drugiego etapu były oceniane przez niezależnych recenzentów zewnętrznych. Na spotkanie z panelem recenzenckim, stanowiące trzeci etap konkursu, zaproszono 21 kandydatów.

Jest to ostatni konkurs w programie KOLUMB. Fundacja nie przewiduje dalszych naborów.

Lista stypendystów znajduje się na stronie: http://www.fnp.org.pl/programy/aktualne_programy_fnp/stypendia_i_subsydia/program_kolumb/laureaci/edycja_2012

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera